NIEPŁODNOŚĆ

Z problemem niepłodności spotyka się coraz większa ilość par. Marzenie o własnym dziecku i szereg prób zakończonych niepowodzeniem powoduje, że kobiety decydują się na inwazyjne zabiegi in vitro, które często nie przynoszą niestety oczekiwanego rezultatu.

 Testy i terapie

Czynniki zmniejszające płodność mogą być bardzo zróżnicowane. Często są to bezobjawowe i przewlekłe infekcje bakteryjne czy wirusowe, ale także pasożytnicze. Ogromne znaczenie mają m.in. zakażenia chlamydią, rzęsistkiem, glistą, toksoplazmozą czy candidą. Poza szkodliwymi patogenami obciążającymi organizm otacza nas coraz bardziej zanieczyszczone środowisko.

Mowa tu nie tylko o wyczuwalnym i widocznym zimą smogu, ale także o tym, którego nie widać. Elektrosmog – czyli fale radiowe i elektromagnetyczne – otaczają nas wszędzie. Ilość urządzeń elektronicznych wokół nas nieustannie wzrasta. Dotychczasowe rezultaty badań wskazują na możliwy wpływ elektrosmogu na morfologię krwi, DNA czy właśnie rozrodczość.

Ważnym aspektem w terapiach mających na celu zwiększenie płodności jest to aby diagnostyka dotyczyła obojga. Są patogeny, które łatwo się przenoszą, należy wówczas terapiować je równocześnie u kobiety i mężczyzny. W warszawskim gabinecie Biorezonans-Wilanów proponujemy Państwu bezinwazyjną diagnostykę oraz kompleksowe terapie, które wesprą Wasze próby posiadania potomstwa. W przytulnych gabinetach i w relaksacyjnej atmosferze możliwe są jednoczesne terapie dla dwojga.

Po wykonaniu pełnej diagnostyki, wspólnie z terapeutą określicie Państwo ścieżkę terapeutyczną. Przede wszystkim należy oczyścić organizm z grzybów i pasożytów, nie
zapominając o detoksykacji. Terapie trwają ok. 1,5 godziny i powinny odbywać się nie rzadziej niż 1 raz w tygodniu.