Dodano: 29 kwietnia, 2022
Istnieją naturalne metody na zwiększenie ilości tlenu krążącego we krwi, jednak mają one swoje bariery. Organizm zmęczony intensywnym treningiem czy ciągłą walką z chorobą nie zadowoli się spacerem. Na ratunek przychodzą nowe technologie, które tworzą środowisko lepszego wchłaniania tlenu. Łagodna komora hiperbaryczna – co to takiego?
Tlen odpowiada za podstawowe procesy, które dodają nam energii i pozwalają się regenerować. Czasami warto zacząć od podstaw, by zadbać o doskonałą formę i samopoczucie. Sprawdź, jak łagodna tlenoterapia hiperbaryczna wpływa na poziom tlenu w organizmie.
6 razy więcej tlenu w łagodnej komorze hiperbarycznej
Procesy, jakie uruchamiane są poprzez przebywanie w łagodnej komorze hiperbarycznej, nie mogą być porównywane z żadną inną aktywnością (oprócz nurkowania z butlą tlenową).
Przede wszystkim kluczowe znaczenie ma podwyższone do 1.3-1.5 ATA ciśnienie, które wpływa na saturację tlenu we krwi. Innymi słowy zwiększa się jego wchłanianie, które w naturalnym ciśnieniu nie przekracza pewnej granicy (możliwości nasycenia krwi tym pierwiastkiem). Do łagodnej komory hiperbarycznej wprowadza się tlen w stężeniu 90%, co w połączeniu z wyższym ciśnieniem zwiększa ilość tlenu we krwi o około 6 razy w ciągu godzinnej sesji.
Spacer zamiast łagodnej tlenoterapii hiperbarycznej?
Trudno zaprzeczyć, że codzienny ruch jest podstawą zdrowia osób w każdym wieku. Zapewnia on sprawność mięśni do późnych lat, a na co dzień poprawia ukrwienie, formę i samopoczucie.
Powszechnie wiadomo, że płuca sportowców są o kilka litrów pojemniejsze od płuc „przeciętnego Kowalskiego”, ponieważ potrzebują oni dostarczać do ciała więcej tlenu. Jest to ostateczny argument za tym, by korzystać z różnych technik sportowych na świeżym powietrzu i w ten sposób dbać o swoje zdrowie. Jednak gdy ciało potrzebuje silniejszego wsparcia lub nie ma możliwości zażywania ruchu, warto skorzystać z dobrodziejstw łagodnej tlenoterapii hiperbarycznej.
Tlenoterapia hiperbaryczna w sporcie
Sport, choć zdrowy, to nadwyręża ciało. Wytężone treningi mogą prowadzić do mikrourazów, które wymagają odpoczynku i regeneracji. Intensywny wysiłek momentami zmusza także ciało do przestawienia na oddychanie beztlenowe. Trwa to zaledwie chwilę, a skutkuje powstaniem tzw. zakwasów.
Zawodowi sportowcy mają wokół siebie grono specjalistów i dlatego bardzo świadomie dbają o swój organizm i jego formę. Od lat korzystają oni z tlenoterapii hiperbarycznej w celu szybszej regeneracji i przygotowania na kolejne treningi.
Tlenoterapia hiperbaryczna w osłabieniach
Czasami czujemy, że nasz organizm nie jest w stanie wystarczająco się regenerować. Chroniczne zmęczenie, stany zapalne świadczą o tym, że równowaga w organizmie została zaburzona. W przypadku, kiedy ciało jest już osłabione, spacer i aktywność na świeżym powietrzu nie przynoszą widocznych efektów. To etap, kiedy ciało nie potrafi samodzielnie zwalczać problemów i zakłóceń. Jednak jest sposób, by zmobilizować je do odbudowy z pomocą naturalnych mechanizmów – większe stężenie tlenu we krwi i płynach ustrojowych organizmu.
Tlen ma niezwykle wszechstronne działanie, które dąży do tego, by w ciele zapanowała harmonia. Selektywna eliminacja bakterii i wirusów, usuwanie toksyn, regulacja poziomu wolnych rodników, a przede wszystkim namnażanie zdrowych komórek – to wszystko sprawia, że za sprawą większej podaży tlenu organizm staje się wzmocniony i lepiej radzi sobie z wyjątkowymi wyzwaniami. Tlen wpływa także na nastrój i funkcje poznawcze, a to elementy, które pozwalają wyjść z niejednej opresji.
Tlen podawany w warunkach zwiększonego ciśnienia potrafi pokonać ograniczenia tkwiące w ciele, wzmacniając jednocześnie jego naturalny potencjał odbudowy. To rewolucyjna metoda regeneracji tkanek, która daje widoczne efekty, odczuwalnie zwiększając satysfakcję z życia.
Źródło: Omnioxy.com