Menopauza i biorezonans

Dodano: 26 lipca, 2022

Menopauza to naturalny proces pod koniec wieku rozrodczego kobiety. Niestety wiąże się z wyłączeniem nie tylko funkcji owulacyjnych jajników, ale także ich innych funkcji. Oznacza to, że jajniki nie produkują już estrogenu i progesteronu, co prowadzi do różnych nieprzyjemnych objawów związanych z tym procesem.

Kiedy występuje menopauza

Przeciętna kobieta przechodzi menopauzę w wieku 51 lat, ale zwykle może się to zdarzyć w dowolnym miejscu między 46 a 56 rokiem życia. Proces ten może być stopniowy lub nagły – może trwać lata lub z dnia na dzień. Czasami może wystąpić w znacznie młodszym wieku – nawet u kobiet po 20 roku życia.

Menopauzę można wywołać sztucznie chirurgicznie – histerektomia z zachowanymi jajnikami prowadzi do menopauzy, która może wystąpić kilka lat wcześniej, podczas gdy jajniki są nadal aktywne. Usunięcie jajników skutkuje natychmiastową menopauzą.

Kobiety narażone na większy stres i wypalenie między 35 a 45 rokiem życia również wyczerpują zapasy hormonów płciowych w nadnerczach. W rezultacie menopauza może być bardziej nieprzyjemnym doświadczeniem.

Objawy menopauzy

Niektóre powszechne, normalne objawy to nieregularne miesiączki, uderzenia gorąca, zaburzenia snu i wahania nastroju — to wszystko pojawia się w wyniku nierównomiernie zmieniających się poziomów hormonów jajnikowych (estrogenów) w organizmie. Inne problemy mogą obejmować problemy z pamięcią, drażliwość, nocne poty, ale najgorsze z nich mogą być zaburzenia snu lub brak snu. W takich przypadkach powszechnie stosowana w medycynie klasycznej jest hormonalna terapia zastępcza. Jednak jest ona coraz bardziej krytykowana ze względu na skutki uboczne, które mogą obejmować występowanie:

• zakrzepów krwi (żylna choroba zakrzepowo-zatorowa). Przyjmowanie tabletek w ramach hormonalnej terapii zastępczej (ale nie plastry lub żele) wiąże się z wyższym ryzykiem powstania zakrzepów krwi,

• chorób serca i udarów (choroba sercowo-naczyniowa)

• raka piersi,

• cukrzycy typu 2,

• osteoporozy,

• utraty siły mięśni

• demencję.

Terapie w naszym gabinecie oferują nieinwazyjne, bezpieczne i delikatne zabiegi na aparacie Bicom Optima. Zachęcamy do wypróbowania naszej gamy terapii menopauzy, aby uporać się z uderzeniami gorąca, zaburzeniami snu, poceniem menstruacyjnym, przyrostem masy ciała itp. Terapie trwają około 60 minut, zapewniając przyjemny zabieg z efektem wellness, bez negatywnych skutków ubocznych. Korzystając z oferty naszego gabinetu zaparkujecie Państwo bezstresowo na prywatnym parkingu pod samym wejściem lub dojedziecie do nas komunikacją miejską. Zachęcamy do umówienia wizyty – tel.690337800.